- Részletek
-
Készült: 2026. június 21. vasárnap, 00:12
-
Találatok: 2048
Ott van persze az is, hogy ekkora arcvesztés után muszáj pókerfizimiskát keríteni valahonnan, erőt kamuzni ott, ahol csak gyengeség van, és azt sugallni, hogy az ő Szibériája, száműzetése átmeneti. O.V. úgy érzi magát, mint akinek feltörték és feldúlták, szétrabolták a tulajdon lakását, és most kénytelen egy méltatlan helyen meghúzni magát, amíg a kéglit felújítják és újraszentelik. A betörővel majd később számol.
Ez egy pillanatkép.
Amilyen feszültnek, sőt időnként fejvesztettnek tűnt Orbán a kampány idején, olyan kisimultnak és magabiztosnak mutatkozik a vereség után. Brüsszelben például, ahol a Der Spiegel beszámolója szerint még mindig úgy beszélt, mintha gyakorló miniszterelnök volna.
Tizenhat év után persze nehéz átszokni, hogy nem vagy kormányfő, nem hoztál össze egy aránytalan választási törvénnyel kétharmadot, mert a támogatottságod 20% alatt van, és a Publicus Intézet felmérése szerint a válaszadók több, mint 70%-a kizárja a visszatérésedet a hatalomba. De ott van persze az is, hogy ekkora arcvesztés után muszáj pókerfizimiskát keríteni valahonnan, erőt kamuzni ott, ahol csak gyengeség van, és azt sugallni, hogy az ő Szibériája, száműzetése átmeneti. O.V. úgy érzi magát, mint akinek feltörték és feldúlták, szétrabolták a tulajdon lakását, és most kénytelen egy méltatlan helyen meghúzni magát, amíg a kéglit felújítják és újraszentelik. A betörővel majd később számol.

Bővebben ...
- Részletek
-
Készült: 2026. június 20. szombat, 01:41
-
Találatok: 2138
A magyar gazdasági modell problémáira utal, hogy a bérek ugyan forintban emelkedtek, de a gyenge forint és a magas infláció miatt a lakosság vásárlóereje nem javult megfelelően – mondta a professzor. Szerinte nem igaz az az állítás, hogy a magyarok azért fogyasztanak kevesebbet, mert sokat takarítanak meg.
Közzétette az
Eurostat az első becslését az Európai Unió polgárainak 2025-ös tényleges fogyasztásáról. Ez az a mutató, amely alapján először 2023-ban mondhattuk el, hogy Bulgáriával holtversenyben az EU legszegényebb országa volt Magyarország, majd 2024-ben az első becslés szerint már egyedül voltunk a legszegényebb, viszont az újraszámolás után kiderült, hogy csak a második legrosszabb helyzet a mienk. A 2025-ös adatsorral sem büszkélkedhetünk: ebben Lettországgal együtt áll Magyarország az EU utolsó helyén.
„
Sajnos az utóbbi években az utolsó három helyek valamelyikén végzett Magyarország, míg a kilencvenes évek elején még az első háromban voltunk. Úgyhogy ez valóban elég kellemetlen dolog, de nem meglepő” – mondta a Reggeli gyors pénteki adásában Bod Péter Ákos volt jegybankelnök. Ugyanakkor hozzátette, hogy az ilyen összehasonlítások módszertanilag nehezek, mert a fogyasztás és az árszintek mérése bizonytalan.

Bővebben ...
- Részletek
-
Készült: 2026. június 19. péntek, 04:02
-
Találatok: 2000
Brüsszel még mindig ott áll, ahol eddig is állt. A korabeli krónikák szerint már 978-ban létezett a város, aminek a neve valószínűleg az óholland „Broekzele” szóból ered, ami nagyjából azt jelenti: „település a mocsárban” vagy „mocsári lakhely”. Szóval a mocsári lakhely, ahol a múlt század közepe óta székel az Európai Unió központja, több mint ezer éve áll (nagyjából egyidős lehet az 1100 éves magyar állammal), és valamiért nem akarja elhagyni a tartózkodási helyét. Ezzel szemben az ezeregyszáz éves Magyarországon mi, magyarok 16 évig hallgattuk a sámánunktól, hogy a belga fővárost meg kell állítani.
De sikerült? – tehetnénk fel újra a költői kérdést, amit Kovács Zoltánnak sikerült feltennie pont 10 évvel ezelőtt az ATV Egyenes beszéd című műsorában, amikor Kálmán Olga akkori műsorvezető az MNB-alapítványok ügyéről kérdezte. Nem ez az önleleplező megingás volt a jellemző az elmúlt tíz évben, ezért most örömmel nyugtázhatjuk, hogy de hol van már az mindenféle következmény nélküli magabiztos hülyének nézés és alázás, amit élő adásban követtünk rohadt sok éven át? Sőt: hova tűnt a szintén mindig magabiztosan arrogáns Kovács államtitkár? Április 12-e óta nincs közölnivalója se Facebookon, se Instagramon, a csávó felszívódott.
Bővebben ...
- Részletek
-
Készült: 2026. június 18. csütörtök, 00:42
-
Találatok: 2103
Sulyok Tamás köztársasági elnök felmentéssel megszüntette Hajdu János rendőr altábornagy hivatásos szolgálati jogviszonyát – adta hírül az MTI. A Magyar Közlönyben hétfőn megjelent határozat szerint a köztársasági elnök a belügyminiszter javaslatára döntött arról, hogy az altábornagy hivatásos szolgálati viszonyát június 15-ei hatállyal megszünteti. Szerintem csodálatos, hogy a NER kiváltságosai sorra szűnnek meg létezni. Mármint nem fizikailag, hanem a betöltött pozíciókat illetően, sorra buknak el a szemünk előtt olyan figurák, akiknek pisikártyájuk örök élet kártyájuk volt, legalábbis valószínűleg az volt az érzésük, hogy életfogytiglanra bebetonozott állást kaptak cserébe a Orbán iránti lojalitásukért, mindent felülíró hűségükért. A Hajdu nevű szuper kommandóst is utolérte hát a sors, de nem ő az egyetlen, dől a kártyavár, ki tudja, hol áll meg. Úgy sejtem, hogy sem ő, sem a hozzá hasonlók nem voltak felkészülve arra, ami most történik. Amiről az lehet a benyomás, hogy talán túlságosan is gyorsan kezdi utolérni az összes, eddig magát legyőzhetetlen tényezőnek képzelő pernahajdert.
Ugyanakkor attól nem feltétlenül tartok, hogy Jani munka nélkül marad, szerintem Orbán megtartja az ő hűséges vérebét, legfeljebb ezután nem az államkasszából, hanem a tőlünk már ellopott vagyonból fizeti.
Bővebben ...
- Részletek
-
Készült: 2026. június 17. szerda, 00:08
-
Találatok: 2041
A propaganda egyik legnagyobb veszélye, hogy egy idő után már nem a választókat győzi meg, hanem azokat, akik csinálják.
Orbán marad a bukás óta kijelölt útján és vallja: nem a politika volt a probléma, hanem az, hogy rosszul magyarázták el. A bukott miniszterelnök, régi-új pártelnök a megmaradt médiacsoportjukhoz tartozó Indexnek adott interjújában lényegében ezt mondja. Nem volt baj a brüsszelezéssel, nem volt baj az ukránozással, nem volt baj az üzenetekkel. A korrupció sem valódi probléma, csak propaganda. A valóság rendben volt, csak a valóságról kialakított képzet romlott el.
Persze minden politikus hajlamos arra, hogy egy vereség után először a kommunikációban keresse a hibát. Könnyebb azt mondani, hogy nem jutott el az üzenet az emberekhez, mint azt, hogy az emberek már nem hitték el. Orbán Viktor most is inkább a digitális lemaradásról, a TikTokról és a Facebookról beszél. Arról, hogy a fiatalok mást akartak. Arról, hogy a Fidesz nem volt elég innovatív.

Bővebben ...
- Részletek
-
Készült: 2026. június 16. kedd, 01:32
-
Találatok: 2139
Most, hogy természetesen újraválasztották közel 100%-os egyetértésben, még kevésbé értem ezt a kurva röpiratot. Mi értelme van annak, hogy Orbán saját magának, a saját maga szórakoztatására írogat? Hivatalosan a pártjának címezte a Küldetés című izét, de igazából magával levelezget. Ráadásul egy 18 oldalas irományt jóindulattal sem lehet röpiratnak nevezni (és én nem vagyok jóindulatú, ha róla van szó), mert nem az.
Ha egyáltalán létezik még ez a műfaj, annak legfontosabb ismérve, hogy rövid. A második, hogy időszerű (politikai, közéleti, társadalmi vagy kulturális) kérdéseket tárgyal, a harmadik pedig hogy a közvélemény gyors befolyásolására törekszik. Nos, ez a terjengős lista a nagy büdös semmiről még röviden összefoglalt formájában sem különbözik semmiben azoktól a panelektől, amelyeket a földbe állása előtti keserves években puffogtatott a haramiavezér. Nulla újdonságfaktor, nulla időszerűség, csak a fröccsenő hazugságok. Komolyan nem hiszem el, hogy tényleg volt arca és bátorsága leírni,

Bővebben ...