- Részletek
-
Készült: 2026. június 23. kedd, 00:11
-
Találatok: 320
Meleg van, nyár van, minden fasza, szeli is a habokat a kiszáradó Velencei-tótól távol Habony Árpád rendületlenül, aki idén is vígan luxusvitorlázik az olasz és a francia Riviérán zajló luxus vitorlásversenyen. Pontosan úgy. Mintha lófasz se történt volna április 12-én. Végül is számára tényleg nem. A lóvé már az övé, lehet csapatni. A regatta honlapján minden hajó legénységét feltüntetik, de a “Black Battalion” (Fekete Sereg) legénységének egyik tagja szemérmesen csak a csapat nevével és a versenyző kódjával van van feltüntetve. Szerencsére ha a World Sailing honlapján a kódot megkeressük, akkor kiderül, hogy Habony Árpád vitorlázgat a pénzünkön – írta tegnap az önkéntes nyomozóvá avanzsált, korábban parlamenti képviselő Hadházy Ákos, aki nem kevés munkát és energiát fordított arra, hogy kismilliónyi lopást, csalást, hazudozást felderítsen és a nyilvánosság elé tárjon.
Ezt azzal összefüggésben bátorkodom megjegyezni, hogy Magyar Péter bejelentette: ma ismertetik az Országgyűlésben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot, valamint „
az Orbán bábjainak vergődését lezáró Alaptörvény módosítást”. Ez rögtön azután történt, hogy szombaton szintén a miniszterelnök nyilatkozta, hogy nem terjesztik be a két intézkedésről szóló törvényt, először inkább társadalmi egyeztetésre bocsátják. Ugyanakkor azt is hozzátette: a javaslatok közül mindkét területen a lehető legerősebb változat támogatására fogja kérni a kormányt és a TISZA-frakciót, szerinte „
a pár napos társadalmi egyeztetést követően még tovább szigorodhatnak a javaslatok”.

Bővebben ...
- Részletek
-
Készült: 2026. június 22. hétfő, 00:46
-
Találatok: 994
„Ez a rendszer rövid távon a független sajtót hozza nehéz helyzetbe, de hosszú távon a kormánypárti médiát fogja kivégezni” – mondta Urbán Ágnes médiakutató 2022-ben a Telexnek.
„Óriási lehetőségek állnak most a jobboldali média előtt […] Amerikában meg a nyugat-európai országokban is a jobboldali, nemzeti érzelmű emberek finanszírozzák ezeket a médiafelületeket, nem azért, hogy pénzt keressenek, hanem hogy visszaadjanak valamit a közösségüknek. [...] Én azt látom a miniszterelnökön, hogy ő ezt az elvárást megfogalmazza […], és azon fog dolgozni, hogy segítsen mindenhol, ahol tud, hogy rendezettek legyenek a viszonyok. A következő pár hónapban muszáj ez ügyben tisztábban látnunk” – mondta Orbán Balázs, a Fidesz kampányfőnöke 2026 májusában a Patriótának.
Ha Orbán Balázs fenti gondolatmenetéből indulunk ki, a magyar média legnagyobbra hizlalt lapkiadója Orbán Viktor volt miniszterelnök szerint simán eldobható, beáldozható a választási vereség után. A Mediaworksnél napok óta zajlanak az elbocsátások, több száz embert küldenek el, a nyomtatott napi sajtót teljesen elengedi a cég (a Bors megszűnik, a Magyar Nemzet hetilap lesz, több megyei napilap is csak online marad), és a legdurvább propagandára, gyűlöletkeltésre használt Metropol vagy Ripost is megszűnik, a Pesti Srácok dolgozóinak is felmondtak.

Bővebben ...
- Részletek
-
Készült: 2026. június 21. vasárnap, 00:12
-
Találatok: 1964
Ott van persze az is, hogy ekkora arcvesztés után muszáj pókerfizimiskát keríteni valahonnan, erőt kamuzni ott, ahol csak gyengeség van, és azt sugallni, hogy az ő Szibériája, száműzetése átmeneti. O.V. úgy érzi magát, mint akinek feltörték és feldúlták, szétrabolták a tulajdon lakását, és most kénytelen egy méltatlan helyen meghúzni magát, amíg a kéglit felújítják és újraszentelik. A betörővel majd később számol.
Ez egy pillanatkép.
Amilyen feszültnek, sőt időnként fejvesztettnek tűnt Orbán a kampány idején, olyan kisimultnak és magabiztosnak mutatkozik a vereség után. Brüsszelben például, ahol a Der Spiegel beszámolója szerint még mindig úgy beszélt, mintha gyakorló miniszterelnök volna.
Tizenhat év után persze nehéz átszokni, hogy nem vagy kormányfő, nem hoztál össze egy aránytalan választási törvénnyel kétharmadot, mert a támogatottságod 20% alatt van, és a Publicus Intézet felmérése szerint a válaszadók több, mint 70%-a kizárja a visszatérésedet a hatalomba. De ott van persze az is, hogy ekkora arcvesztés után muszáj pókerfizimiskát keríteni valahonnan, erőt kamuzni ott, ahol csak gyengeség van, és azt sugallni, hogy az ő Szibériája, száműzetése átmeneti. O.V. úgy érzi magát, mint akinek feltörték és feldúlták, szétrabolták a tulajdon lakását, és most kénytelen egy méltatlan helyen meghúzni magát, amíg a kéglit felújítják és újraszentelik. A betörővel majd később számol.

Bővebben ...