Akiket a Megváltó meglátogatott - Szénási Sándor jegyzete
- Részletek
- Készült: 2026. június 25. csütörtök, 01:57
- Találatok: 694
Jézus megszökött.
Jézus megszökött.
A lényeg az állami hirdetés, a politikai hátszél volt. Most, hogy ez a rendszer összeomlott, eszükbe sem jut piacról beszélni. Nem azt kérdezik, hogyan lehetne visszaszerezni a közönséget, hogyan lehetne olyan tartalmat készíteni, amelyért a fogyasztók fizetnek. Rögtön az oligarcháikhoz fordulnak segítségért. Ennyit gondolnak a sajtóról.
Meleg van, nyár van, minden fasza, szeli is a habokat a kiszáradó Velencei-tótól távol Habony Árpád rendületlenül, aki idén is vígan luxusvitorlázik az olasz és a francia Riviérán zajló luxus vitorlásversenyen. Pontosan úgy. Mintha lófasz se történt volna április 12-én. Végül is számára tényleg nem. A lóvé már az övé, lehet csapatni. A regatta honlapján minden hajó legénységét feltüntetik, de a “Black Battalion” (Fekete Sereg) legénységének egyik tagja szemérmesen csak a csapat nevével és a versenyző kódjával van van feltüntetve. Szerencsére ha a World Sailing honlapján a kódot megkeressük, akkor kiderül, hogy Habony Árpád vitorlázgat a pénzünkön – írta tegnap az önkéntes nyomozóvá avanzsált, korábban parlamenti képviselő Hadházy Ákos, aki nem kevés munkát és energiát fordított arra, hogy kismilliónyi lopást, csalást, hazudozást felderítsen és a nyilvánosság elé tárjon.
„Ez a rendszer rövid távon a független sajtót hozza nehéz helyzetbe, de hosszú távon a kormánypárti médiát fogja kivégezni” – mondta Urbán Ágnes médiakutató 2022-ben a Telexnek.
Ott van persze az is, hogy ekkora arcvesztés után muszáj pókerfizimiskát keríteni valahonnan, erőt kamuzni ott, ahol csak gyengeség van, és azt sugallni, hogy az ő Szibériája, száműzetése átmeneti. O.V. úgy érzi magát, mint akinek feltörték és feldúlták, szétrabolták a tulajdon lakását, és most kénytelen egy méltatlan helyen meghúzni magát, amíg a kéglit felújítják és újraszentelik. A betörővel majd később számol.
A magyar gazdasági modell problémáira utal, hogy a bérek ugyan forintban emelkedtek, de a gyenge forint és a magas infláció miatt a lakosság vásárlóereje nem javult megfelelően – mondta a professzor. Szerinte nem igaz az az állítás, hogy a magyarok azért fogyasztanak kevesebbet, mert sokat takarítanak meg.
Brüsszel még mindig ott áll, ahol eddig is állt. A korabeli krónikák szerint már 978-ban létezett a város, aminek a neve valószínűleg az óholland „Broekzele” szóból ered, ami nagyjából azt jelenti: „település a mocsárban” vagy „mocsári lakhely”. Szóval a mocsári lakhely, ahol a múlt század közepe óta székel az Európai Unió központja, több mint ezer éve áll (nagyjából egyidős lehet az 1100 éves magyar állammal), és valamiért nem akarja elhagyni a tartózkodási helyét. Ezzel szemben az ezeregyszáz éves Magyarországon mi, magyarok 16 évig hallgattuk a sámánunktól, hogy a belga fővárost meg kell állítani.
Sulyok Tamás köztársasági elnök felmentéssel megszüntette Hajdu János rendőr altábornagy hivatásos szolgálati jogviszonyát – adta hírül az MTI. A Magyar Közlönyben hétfőn megjelent határozat szerint a köztársasági elnök a belügyminiszter javaslatára döntött arról, hogy az altábornagy hivatásos szolgálati viszonyát június 15-ei hatállyal megszünteti. Szerintem csodálatos, hogy a NER kiváltságosai sorra szűnnek meg létezni. Mármint nem fizikailag, hanem a betöltött pozíciókat illetően, sorra buknak el a szemünk előtt olyan figurák, akiknek pisikártyájuk örök élet kártyájuk volt, legalábbis valószínűleg az volt az érzésük, hogy életfogytiglanra bebetonozott állást kaptak cserébe a Orbán iránti lojalitásukért, mindent felülíró hűségükért. A Hajdu nevű szuper kommandóst is utolérte hát a sors, de nem ő az egyetlen, dől a kártyavár, ki tudja, hol áll meg. Úgy sejtem, hogy sem ő, sem a hozzá hasonlók nem voltak felkészülve arra, ami most történik. Amiről az lehet a benyomás, hogy talán túlságosan is gyorsan kezdi utolérni az összes, eddig magát legyőzhetetlen tényezőnek képzelő pernahajdert.
A propaganda egyik legnagyobb veszélye, hogy egy idő után már nem a választókat győzi meg, hanem azokat, akik csinálják.